Video Encoder nebo Video Capture Card pro živé vysílání?

- Jun 30, 2020-

S rychlým rozvojem video sítí je přenos videa široce používán v živém přenosu, vzdělávání, hře, webcastu, zdravotnictví, veřejných službách, které jsou neoddělitelné od kamer, karet pro zachytávání videa nebo kodéru. Hledáte video kodér nebo zařízení pro záznam videa pro živé vysílání? Následující vám může pomoci při rozhodování.


Video kodérje zařízení pro kódování komprese videosignálu, které může přímo kódovat signál z kamery a poté může RTMP přímo poslat video na internet. Protože množství nezpracovaných obrazových informací zachycených kamerou je relativně velké, není vhodné pro přímý přenos na internet. Proto je zapotřebí kodér videa ke kompresi zdroje videa a jeho zmenšení a následnému přenosu na server prostřednictvím sítě.

Live Streaming Solution


Karta pro digitalizaci videamohou získat informace o digitálním videu a ukládat a přehrávat je. Může to být také zařízení pro zpracování komprese videosignálu. Karta pro digitalizaci videa však nemá funkci odděleného kódování a přenosu. Aby bylo možné dosáhnout živého webového vysílání, musí se připojit k počítači nebo notebooku a spolupracovat se softwarem, jako je OBS.

external usb video capture


Video kodéry i karty pro záznam videa jsou zařízení pro záznam audio videa. Hlavní rozdíly:

Video kodér: Video signál je kódován a komprimován pro síťový přenos nebo živé vysílání a poté dekomprimován a přijat video dekodérem.

Karta pro digitalizaci videa: shromažďujte videosignál do počítače pro různé aplikace, je třeba, aby počítač prošel softwarem.


MINE Technology je odborník na profesionální řešení přenosu IP videa, jsme přední společnost v oblasti technologie s nízkou latencí a vysoce kvalitními přenosy, která se používá v rozhlasové a televizní produkci, online vysílání nových médií online a ve vzdělávání, zdravotnictví, sledování veřejné bezpečnosti a ostatní průmyslová odvětví.


Další informace o nás:http://www.szminetech.com/

Dvojice:Ne Další:Řešení IPTV pro živé vysílání v hotelu