H.264 kódování prostřednictvím nových technologií

- May 06, 2016-

Pomocí algoritmus komprese videa H.264, H.263 a MPEG-4 podobné, založené na smíšené kódování metoda, která využívá uvnitř rámečku kódování (uvnitř) a interframe kódování (Inter) dvou režimů kódování. V porovnání s předchozím standardem pro zlepšení účinnosti kódování, kompresní poměr a kvalitou obrazu, H.264 kódování pro následující nové technologie:

(1) H.264 video kódovací systém se skládá z vrstvy videa kódování podle funkcí (VCL, Video kódování vrstvy) a dvě úrovně sítě abstraction layer (NAL, sítě Abstraction Layer). VCL se používá k dokončení vysoce komprimované video sekvence, NAL pro formát standardní obrazových dat, který poskytuje informace záhlaví pro nejrůznější média přenosu a ukládání.

(2) pokročilé intra predikci, které obsahují více prostorové detaily makroblok 4 x 4 prognózy a za relativně rovinatý region modelu 16 x 16, bývalý 9 druhů predikčních metod, které mají 4 druhy predikčních metod.

(3) interframe předpověď pomocí více typů dělení, standardy jsou definovány v 7 různých velikostí a tvarů-makroblok segmentu (8 x 8 a 8 x 4, 4 x 8 a 4 x 4) a blok segmentace (16 x 16 a 16 x 8 a 8 x 16). Pomocí bloků menší a adaptivní kódování režim předpověď, které zbytkové množství dat může být snížen, čímž se dále, snižuje přenosovou rychlost.

(4) s vysokou přesností, založené na 1/4-pixel přesnost odhadu pohybu.

(5) multi-referenční rámec předpověď. Interframe kódování až k dispozici 5 různých rámců.


Dvojice:Dekodér videa principy systému sledování a kontroly Další:Ne